INFLUDANCE Duel

Pravidla hry INFLUDANCE Duel

Přestože se tahle kovbojská přestřelka odehrává na velmi malém prostoru, probojovat se na druhou stranu bude pro oba hráče poměrně zapeklitý úkol.

1. Příprava a cíl hry

Vyberte si stranu herního plánu a barvu, za kterou budete hrát. Poté si každý vyberte jednoho z kovbojů ve své barvě umístěte ho na libovolné pole v rámci první linie tak, aby koukal dopředu přes celý herní plán. Jako první umístí svého kovboje začínající hráč. Za první linii se považuje ta, pod kterou se nachází tři kulky v dané barvě směřující přes celý herní plán až k cíli. Vítěznou linii tvoří prostor bez políček, který obsahuje dvě kulky v dané barvě. Kdo jako první této pomyslné řady za herním polem dosáhne, vítězí. Každý z hráčů je navíc vybaven osobní zbraní ve formě zásobníku na extra munici. Otočte všech 12 žetonů lícem dolu a zamíchejte je. Pak si každý nalosujte 6 žetonů a naládujte jimi svůj zásobník, aniž byste věděli, co máte.

2. Tah hráče

Ve hře existují 2 různé typy pohybu. Dobrovolný pohyb hráče na tahu – KROK a vynucený pohyb vyplývající z efektů nábojů a extra munice – ODSTŘELENÍ. Hráč na tahu musí libovolným způsobem provést KROK o 1 pole směrem vlevo, vpravo, zpět nebo šikmo zpět (diagonálně). Dopředu (ani šikmo) KROK provést nelze, to by totiž chtěl každý. Také nejde udělat KROK na pole obsazené jiným kovbojem. Při rozhodování berte v úvahu, že svým KROKEM spustíte efekt vyobrazených nábojů a ODSTŘELÍTE tak dotyčné kovboje přesně tím směrem, kterým ukazuje náboj v jejich barvě. Pokud hrajete s velkou figurkou kovboje, která zabere 2 pole, je navíc potřeba určit, na které pole vlastně KROK vedl. Při pohybu do strany se vyhodnotí to pole, na kterém figurka předtím nestála. V případě KROKU zpět nebo šikmo zpět si hráč může vybrat, které pole se vyhodnotí. ODSTŘELENÍ nemusí vždy ovlivnit oba kovboje. Pokud je na poli, kam právě někdo VKROČIL, pouze 1 náboj, tak se figurka kovboje v chybějící barvě v rámci tohoto ODSTŘELENÍ nikam neposune. Po vyhodnocení všech ODSTŘELENÍ způsobených jedním KROKEM je na tahu druhý hráč.

3. Zvláštní situace

Pokud mají náboje nebo extra munice ODSTŘELIT oba kovboje na stejné pole, posune se jen jeden z nich a tím pole druhému zablokuje. Který kovboj to bude určí vždy hráč, který svým KROKEM tuto situaci způsobil. Náboje ztrácí efekt, pokud by měly dotyčného kovboje ODSTŘELIT mimo herní plán nebo na pole obsazené druhým kovbojem. Pokud je však tento blokující kovboj v rámci téhož KROKU ODSTŘELEN jinam, musí se pohnout oba.

4. Extra munice a její efekty

Vystřelit můžete vždy na začátku nebo na konci svého tahu, maximálně však jednou za tah. Vzájemná pozice figurek kovbojů nehraje při střelbě žádnou roli. Před prvním výstřelem zásobníkem zatočte a použijte ten žeton extra munice, který skončí nejdál od vás (pomyslný sever na mapě). Další pořadí pak určují šipky. Každý ze 4 typů extra munice má svůj efekt, který se vyhodnotí okamžitě a pokud možno střelhbitě.

Dobrá rána
Odstřelí soupeře o 1 pole vzad.

Nakopávačka
Odstřelí oba kovboje o 1 pole vpřed.

Dvojitá rána
Narušuje pořadí hráčů. Střelec bude hrát znovu

Slepá munice
Neudělá krom radosti soupeře vůbec nic.

Obrazového průvodce pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Často kladené otázky pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Videonávod pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Alternativní scénáře pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Menu