SEKCE PROTOTYPY

Ukazuje připravované hry v hrubých rysech. Jednotlivé nápady se průběžně testují, dolaďují a jednou z nich možná bude další střípek do mozaiky MATY MOVES.

Numerus

Jedna z nejoriginálnějších her této galaxie, kterou však pozemšťané měli poprvé možnost spatřit až v roce 2011 díky Marťanovi (pardon, Martinovi) Illkovi.

Od té doby lze sice trénovat proti umělé inteligenci, nezadržitelně se však blíží i její fyzické ztvárnění. Každý hráč má deset tahů, při kterých se ale stane tolik věcí, že vám partie může klidně zabrat i hodinu. Pokud tedy zrovna nedostanete „šach mat“. Kromě klasického bodování totiž NUMERUS umožňuje i okamžitou prohru, pokud se soupeři povede dopředu jasně definované kombo.

Septempo

První dovednostní hra z mé hlavy, inspirovaná dlouhými večery strávenými u kulečníku.

S armádou roztomilých berušek vás čeká doslova přímočará poziční bitva, neboť ve svém tahu pouze cvrnknete do jedné z nich. Existuje však více způsobů, jak vyřadit soupeře, navíc někdy můžete hrát rovnou znovu. A znovu. Podaří se vám zůstat jako poslední na stole?

Neutrace

Jednoduchá rodinná hra, ve které různé chemické látky závodí na stupnici pH o některý z extrémů.

Acidobazická rovnováha ještě nikdy nebyla přehlednější, neboť jsou zde veškeré sloučeniny vyjádřené pouze barvami. Jde o zákeřnou tahanici o umístění až na samotném kraji pH stupnice, přičemž je úplně jedno, jestli půjde o zásadu nebo o kyselinu. Více srandy pak najdete v jednotlivých orbitalech subatomárního modulu či při spuštění řetězové reakce.

51 Pentagons

Víceúrovňová asymetrická psychohra, ve které armádou pětiúhelníků dobýváte strategické uzle ve snaze propojit 4 z 5 stran.

Klíčovým herním mechanismem je pulzující polarita hráčů, kterým se tak nuceně střídají období mocných a skromných tahů a o zábavu je tak postaráno.

51 Crosses

Dynamická dvojkovka s proměnlivým herním plánem, ve které se snažíte své kameny naposouvat tak, aby vytvořily přímku o hodnotě 51.

Představte si piškvorky s pohyblivými řádky a sloupci, kde však tvorbu základní pětice musíte sladit ještě s přítomností vnitřního mikrodílku o hodnotě 1.

51 Minutes

Minimalistický koncept, který vychází z obecně známého principu hry monopoly, ale všechno redukuje do podoby času.

Herní plán jsou hodiny, peníze jsou čas, pohyby stojí čas a zvítězí ten, kdo má nejvíc času v okamžiku, kdy někomu dojde čas.

ALPHABATTLE

Kreativní hra postavená na principu slovního fotbalu, která přináší velmi kontaktní boj o prostor.

Každý hráč svými písmenky tvoří hada, který jako v oldschool mobilních telefonech sbírá různá kouzla a může tak například prostupovat zdmi nebo těly ostatních hráčů.