INFLUDANCE Classic

Pravidla hry INFLUDANCE Classic aneb Z bláta do louže

Čeká vás celkem vypečená čvachtanice, ve které se zaručeně budou dít věci, o kterých jste ještě před chvilkou ani netušili. Pokud máte vše rádi pěkně pod kontrolou, raději utečte, jinak vás tahle dynamická rychlovka úplně zničí.

1. Příprava a cíl hry

Sestavte rámeček a vyplňte ho čtyřmi kusy herního plánu. Na výběr máte 6×6 polí pro rychlou hru a z druhé strany pak čeká varianta 8×8 polí. Zvolte zvířátko, za které budete hrát, a postavte jej do domečku s malým symbolem jeho cíle tak, aby přes celý plán koukal směrem k velkému symbolu – svému vítěznému poli. Každé zvířátko svým pohledem tento směr drží po celou hru, přitom se ale každé z nich kouká jinam, mějte to na paměti. Nejmladší hráč určí, kdo začíná.

2. Tah zvířátka

Hráč na tahu musí provést libovolný SKOK směrem vlevo, vpravo, zpět nebo šikmo zpět (diagonálně). Dopředu jít nelze, to by totiž chtěl každý. Také nejde udělat SKOK na pole obsazené jiným zvířátkem. Při rozhodování berte v úvahu že svým SKOKEM spustíte efekt vyobrazených stop a VYŠPLOUCHNETE tak dotyčná zvířátka vždy přesně tím směrem, kterým vedou jejich stopy z bláta. VYŠPLOUCHNUTÍ nemusí ovlivnit všechna zvířátka. Posunou se jen ta, jejichž stopy vychází z louže, do které právě někdo SKOČIL. Po vyhodnocení všech VYŠPLOUCHNUTÍ způsobených jedním SKOKEM je na tahu zvířátko ve směru hodinových ručiček (dle rozmístění startovních polí na okraji herního plánu).

3. Speciání situace

Pokud mají stopy VYŠPLOUCHNOUT více zvířátek na stejné pole, posune se jen jedno z nich a tím pole zablokuje. Které zvířátko to bude určí vždy hráč, který svým SKOKEM tuto situaci způsobil. Stopy ztrácí efekt, pokud by měly některé zvířátko VYŠPLOUCHNOUT mimo herní plán, na vítězné pole jiného zvířátka, či na pole obsazené jiným zvířátkem. Pokud je však toto blokující zvířátko v rámci stejného SKOKU VYŠPLOUCHNUTO jinam, tak stopy svůj efekt neztrácí.

4. Doporučené varianty

Týmová hra:
Vytvořte dvojice a na začátku partie vyberte jednu z variant níže:

Všechno nebo nic – Tým vítězí až ve chvíli, kdy jsou obě zvířátka v cíli.

Bílý kůň – První figurka v cíli získává vítězství pro celý svůj tým.

Tajná hra:
Vylosujte si každý jednu ze 4 destiček označujících, za které zvířátko tajně hrajete. Ve svém tahu hoďte kostkou a vyberte si jedno z vyobrazených zvířátek, kterým uděláte SKOK vlevo nebo vpravo z jeho úhlu pohledu. SKOK zpět tedy v této variantě není povolen, aby nebyla partie zákeřná a zdlouhavá. Hráč svou zvířecí identitu odhalí až ve chvíli, kdy jeho figurka doputuje do cíle.

Obrazového průvodce pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Často kladené otázky pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Videonávod pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂

Alternativní scénáře pro Vás připravujeme. Děkujeme za strpení 🙂